Riadiaca jednotka pre hybridný ohrev vody

Hybridný ohrev vody, elektrickej energie a riadenie prevádzky.

Riadiace jednotky vyrába priamo naša spoločnosť individuálne podľa potrieb zákazníka a inštalačných nárokov. Riadiaca jednotka zabezpečuje meranie výkonu elektrárne v reálnom čase. Popritom systém kontroluje spotrebu energie v objekte a autonómne sa rozhoduje kam je aktuálne energia potrebná najviac.

V praxi to znamená že ak napríklad vyrábate aktuálne 4kW a zapnete v dome el. sporák či mikrovlnku s príkonom 2000W, táto spotreba sa z výkonu elektrárne odráta a do ohrevu vody sa zopne iba výkon 2000W. V prípade že sa spotrebič vypne, plný výkon 4kW ide do ohrevu vody až kým sa opäť nezmenia podmienky spotreby v objekte.

Príklad vyhotovenia riadiacej jednotky :

riadiaca jednotka

Riadiace jednotky dokážu samozrejme ovládať aj čerpadlá, zmiešavače pre kúrenie, trojcestné ventili a podobne. Takéto systémy slúžia nielen ako ohrev vody TUV, ale aj podpora vykurovania, kedy hlavne v prechodných obdobiach dokážu poskytnúť pre objekt množstvo energie a pokryť náklady na vykurovanie.

Tieto syystémy sú samostatné a môžu slúžiť aj ako elektrické kúrenie bez pridania ďaľšieho zdroja. V prípadoch kedy má zákazník nainštalovaný plynový kotol, vieme tieto dva vykurovacie systémy prepojiť , plynovému kotlu dodávať ohriatu vodu a tak získať ďaľšie úspory nákladov na dodávke plynu.

Príklad zapojenia hybridného ohrevu vody, s podlahovým vykurovaním a ohrevom teplej úžitkovej vody. V zásobníku je vnorená nádrž pre TUV 160 litrov.

ecohybryd 750l 4,6kw2

Pridaj komentár